Gyimesi Emese doktori értekezésének vitája

Gyimesi Emese doktori értekezésének vitája

Örömmel tudatjuk, hogy

Gyimesi Emese

Családi szerepek, polgári életmód és városi térhasználat a 19. századi Pest-Budán ego-dokumentumok tükrében című

PhD-disszertációjának nyilvános vitájára
2022. június 24-én (pénteken) 9 óra 30 perckor kerül sor.

A disszertáns Szendrey Júlia kutatójaként, verseinek, elbeszéléseinek és meséinek kiadójaként szélesebb körben is ismert. Az Atelier Qubiton futó cikksorozatának rendszeres szerzője. Legutóbbi, a költőnő pályafutását társadalomtörténeti szemszögből vizsgáló kötetének megjelenéséről itt, a tanszéki honlapon is olvashattak.

HELYSZÍN: ELTE BTK, 1088 Budapest, Múzeum körút 4/a, A épület, 428. terem

A bírálóbizottság elnöke: Dr. Kövér György MHAS, professor emeritus

A disszertáció opponensei: Dr. Fónagy Zoltán CSc, habilitált egyetemi docens

Dr. T. Szabó Levente PhD, habilitált egyetemi docens

A bírálóbizottság titkára: Dr. Klement Judit PhD, habilitált egyetemi docens

A bírálóbizottság további tagjai: Dr. Halmos Károly PhD, habilitált egyetemi docens

A disszertáció témavezetője: Dr. Czoch Gábor CSc, habilitált egyetemi docens

Címlapkép: Ifj. Zitterbarth Mátyás (építész) – Elischer Lajos (rajzoló) – Pollák Zsigmond (metsző): A Pesti Magyar (1840-től Nemzeti) Színház, felavatva 1837. A sétálók a Kerepesi, tehát a mai Rákóczi úton járnak, a 7-es busz megállójának helyén I Forrás: Budapest [folyóirat], 1988. december, 5.